kuchnia włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują mniej znane dania – risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na elementów: czy miejsce stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się też nie tak znane włoskie potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z różnych zakątków kraju. W najlepszej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, ale to wcale nie znaczy, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zapominać wina. Posiłek w klimacie włoskim koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Lampka alkoholu to przy włoskim obiedzie czy kolacji reguła. Dobra restauracja włoska Kraków Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodny wachlarz win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film