Władze Krakowa

Najważniejszym spośród największych wyzwań w większości miast w Polsce jest stan dróg. Nasze gminy nie są przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost ilości pojazdów na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć wygodę krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród innych miast, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo środków . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już wybudowanymi drogami oraz remonty istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.